Belgiškas alus - UNESCO paveldo sąraše

Belgiškas alus pripažintas saugotinu nematerialiuoju kultūros paveldu!

Beer culture in Belgium ©  Stephanie Radermacher 2015


Iš vienos pusės atrodo labai išskirtinis ir keistas dalykas, bet taip atrodo tik man, gyvenančiam šalyje, kur politikai naudoja tariamą kovą su alkoholiu savo populiarumo didinimui. Šiaip tai yra normalus kulinarinis paveldas. Belgija turbūt daugeliui žmonių asocijuojasi su trimis dalykais: alumi, šokoladu ir ES ir niekur nuo to nepabėgsi.

Belgijoje gaminamos beveik 1500 alaus rūšių, naudojamos labai įvairios medžiagos, skirtingi fermentacijos metodai. Belgija neturėjo alaus grynumo įstatymo, tad aludarystė vystėsi nevaržoma. Palyginus su muzika, tai belgiška aludarystė yra rokas, o vokiška - klasikinė muzika :)

Tikiuosi, kad ir mūsų aludarystė susilauks tinkamo dėmesio, bet ne ta pramoninė, kuri beveik niekuo nesusijusi su tradicijomis, bet ta tikroji - kaimiška, kuri sparčiai nyksta, ir bijau, kad tos dienos nesulauks...

Kad nenuskambėtų viskas taip liūdnai, pasidžiaugsiu, kad „Dundulis“ išleido lietuviškų tradicijų įkvėptą alų su žirniais ir kviečiu paskaityti apie belgiško alaus įtraukimą į paveldo sąrašą UNESCO svetainėje:
http://www.unesco.org/culture/ich/en/RL/beer-culture-in-belgium-01062?RL=01062

0 comments :

Rašyti komentarą