Reportažas: Vasaknų alaus ir muzikos festivalis

Praeitą savaitgalį Vasaknų dvare alaus ir muzikos entuziastai šventė šventę. Tris dienas gražioje dvaro teritorijoje putojo alus, grojo muzika ir vyko linksmi pokalbiai. Nors oro prognozė nežadėjo nieko gero, bet oras tikrai negadino nuotaikos: lietutis kažkiek pakrapnojo, bet ir saulutė gausiai palepino, ir Šiaurys labai nekamavo.

Daugiau festivalio nuotraukų galite rasti svetainėjė Fotogriausmas.lt

Festivalyje buvo pramogų visiems skoniams: muzika, cirko pasirodymai, karo klubo inscenizuotas II-ojo Pasaulinio karo mūšis, senoviškų automobilių paroda (ralio finišas), jodinėjimas poniais, tautodailininkų mugė, ekskursijos po Vasaknų bravorą, paskaita apie naminę aludarystę.

Festivalyje vyravo kamerinė, jauki aplinka, toks bendras atsipalaidavimas, netgi sakyčiau šiais laikais retai sutinkamas lėtumas  gerąja prasme :). Labai įdomus sumanymas buvo atsiskaitymas vietiniais pinigais – saknomis. Saknos įrodė, kad yra labai rimta valiuta – atsiskaityti visas tris dienas buvo galima tik jomis, prekybininkai jokių kitų pinigų nepripažino.

Man asmeniškai labai patiko grupės „Trol gniot el'“ pasirodymas, publika, susirinkusi į mano paskaitą ir degustacija po jos ir naujas neragautas „Dundulio“ alus – Juodoji IPA.

Degustacijai namų alaudariai pristatė 4 rūšis savo alaus:
Alius – R2V3 ir R1V1 (šviesieji eliai),
Gediminas (GiN) – Bergschlößchen WIT (2 virimas, witbier),
Povilas (Žalvarinis) – Paslaptingoji vyšnia (alus su namine vyšnių uogiene).

Namų aludarių degustacija. Neringos Samuolienės nuotraukos
Taip pat prie „naminių“ degustacijos prisijungė Sankt Peterburgo darykla „Drakkar Brewery“, kuri visus pribaigė su savo Porteriu (Kexholm porter) ir Trippeliu (Landskron ale).

Drakkar Brewery alaus padukai
Jūsų dėmesiui trumpas interviu su „Alaus brolijos“ seniūnu ir pagrindiniu renginio organizatoriumi Vidmantu Laurinavičiumi.

1. Kokia buvo festivalio idėja? Kuo jis skiriasi nuo kitų festivalių?
Idėja buvo populiarinti mažuosius aludarius, juk tai ir yra bendra ALAUS BROLIJOS misija. Mums buvo pasiūlyta data, vieta ir nusprendėme, kad reik padaryti. Juolab Zarasų regione nieko panašaus dar nebuvo vykę.  Kuo  skiriasi? Sunku sakyti kuom skiriasi, nes alaus festivalių Lietuvoje turim vos kelis, taigi ir skirtumus sunku pasakyti.

2. Nori nenori imi lyginti festivalį su Pakruojo festivaliu (nes daugiau kaip ir nėra tokių). Kuo jie panašūs ir kuo skiriasi?
Vasaknų festivalis buvo mažesnis ir jaukesnis. Nebuvo tikslo surinkti visų įmanomų aludarių, bet geriau apsistoti ties keliais įdomiausiais. Pakruojis gi yra didysis Lietuvos alaus festivalis, kuris ir dešimtkart didesnis ir platesnio užmojo. Vasaknose gi buvo daromas mažas kamerinės aplinkos festivalis.

3. Kaip praėjo festivalis, koks bendras vertinimas?
Kol  kas  sunku sakyti vertinimus. Buvo geras oras, linksma kompanija, smagi  muzika,  geras alus. Tegul vertina tie, kas ten ilsėjosi, o aš kadangi dirbau, tai ir laiko neturėjau pažvelgti į viską iš šono.

4. Ar buvo kokių nors incidentų, juokingų istorijų?
Incidentų išvengta. Tiesa vienas Lietuvos pseudopatriotas bandė nutraukti II Pasaulinio karo inscenizaciją, agitavo visus eiti iš ten, trukdė žmonėms žiūrėti ir filmuoti, rėkavo neremti šio festivalio ir važiuoti iš jo ko greičiau. Bet teko jam vienam palikti teritoriją.

Dar buvo tokia juokinga šeimynėlė, kuri tris kartu bandė įsivežti savo sidro ir alaus gėrimų. Ir kiekvieną kartą nuvažiavus už kampo nugerdavo kelias skardines ir vėl bandė patekti į teritoriją. Vėliau draskė akis, kad internete nebuvo parašyta, kad savo alus negalima vežtis. Kai jie mums galutiniai nusibodo, konfiskavome alų, pažadėję jį gražinti sekmadienį. Bet jie sekmadienį pramiegojo, kai išvažinėjo apsauga, ir neteko net 4 skardinių sidro ir poros skardinių alaus. Bet
skandalus  kelia iki šiol. Ir dar viena jų - pensijinio amžiaus moteris kiek supratau su sūnaus šeima.

5. Kas buvo festivalio vinis, dėl kurio tie, kurie nedalyvavo turėtų gailėtis?
Vinis manau buvo tiek II Pasaulinio karo inscenizacija, tiek cirko pasirodymas, tiek stipri muzikinė dalis. Ir aišku geras oras bei alus! Nuoširdūs aludariai, maisto gamintojai. Viskas ten buvo gerai, išskyrus kelis techninius niuansus, kurie privertė kai kurias programos dalis vėluoti arba teko juos atšaukti.

Savaime suprantama, irgi įdomi (žmonės sakė) tamstos paskaita apie alų, bei rusų alaus daryklos "Drakkar" prisistatymas. Pats deja tai turėjau praleisti dėl organizacinių rūpesčių.

6. Ar jau galima ruoštis kitų metų Vasaknų festivaliui? Ar jis bus organizuojamas?
Kol kas mintys dar šių metų festivalyje. Todėl apie kitus metus dar anksti galvoti.

7. Kokius kitus renginius Alaus brolija numato rengti (ar dalyvauti) šiais metais?
Sudalyvausime su alaus paskaitomis "Pakruojo amatų, muzikos ir alaus festivalyje", o metų antroje pusėje vyks tradiciniai mūsų renginiai: rugsėjo 20 dieną  "Alutinio maratonas" (šiemet švenčiantis 10 metų jubiliejų) ir gruodžio mėnesį  "Nacionalinis Giros Ringas". O kitų metų pradžioje bandysime užkurti jau antrąją „Žmogšalą“", kuri įvyks 2015 m. vasario 28 dieną.


3 komentarai :

 1. Sutinku, Gyti, bet šįkart daugiau filmavau, jau greitai įkelsiu filmuką.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Turiu klausimą gal ir nevisai į temą.
  Buvau Vasaknų dvaro juodojo elio mėgėjas. Esu girdėjęs paaiškinimus, jog daugiau neverda, nes negali padaryti kas kartą "tokį patį". Kiti sakė, kad tiesiog vyksta bravoro rekonstrukcija, kad galėtų virti tiek, kiek yra norinčių Vasaknų alumi prekiauti.

  Gal yra kokių žinių dėl šio elio "atgimimo"?.

  Dėkui!

  AtsakytiPanaikinti