Nacionalinis Giros ringas - jau greitai!


Kaip ir kasmet, 2015 metais įvyks „Nacionalinis Giros ringas“. Tai bus jau septintasis giros konkursas (organizuojamas nuo 2008 metų). Atsižvelgus į giros gamintojų siūlymus, bus organizuojamas vasaros pradžioje - birželio 9 dieną, kad laimėtaisiais medaliais galima būtų didžiuotis visą vasarą (perkamiausią giros laiką).

Remiantis nealkoholinių gėrimų ir giros apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techninių reglamentu, gėrimai klasifikuojami į:

  • Gaivusis giros gėrimas – gaivusis gėrimas, gaminamas iš giros misos koncentrato ir (ar) kitos grūdinės žaliavos, pridedant vandens, cukraus, maisto priedų, kvapiųjų medžiagų ir kt.
  • Giros skonio gaivusis gėrimas – gaivusis gėrimas, gaminamas įdedant giros skonio kvapiųjų medžiagų, kurio sudėtyje nėra giros koncentrato ir kitų grūdinių žaliavų.
  • Gira – gėrimas, gaminamas rauginant giros misą mikroorganizmų kultūrų raugu, po rauginimo pridedant arba nepridedant cukrinių ir kitų maisto žaliavų bei maisto priedų, kurio alkoholio koncentracija neviršija 1,2 tūrio proc.


Nacionalinio Giros ringo organizatorių sprendimu, šiais metais bus vertinamos dvi girų kategorijos:

  • giros (raugintos),
  • gaivieji giros gėrimai (iš grūdinių žaliavų, bet nerauginti).

Gaivieji giros skonio gėrimai nebus vertinami.

Visos rinkimuose dalyvaujančios giros perkamos iš parduotuvių, apie tai neinformuojant gamintojų. Kaip ir kiekvienais metais aklos degustacijos metu giras vertins tiek speciali komisija, tiek visi norintys giros mėgėjai.

„Nacionalinis Giros ringas 2015“ - tai nekomercinis renginys, kurį organizuoja VŠĮ "Giros ringas" („Alaus Brolijos“ filialas) - organizacija, jungianti nepriklausančius jokiai gamintojų grupei giros vartotojus.

0 comments :

Rašyti komentarą