Naminio alaus su Kalnapilis WHITE mielėmis degustacija ir konkursas

Visa ši istorija prasidėjo per naujo alaus Kalnapilis WHITE Select pristatymą, kuomet susipažinome su Kalnapilio vyr. aludariu Ričardu, kuris pasirodė esąs labai šiltas žmogus. Grįžęs sakiau, kad pasitvirtina taisyklė, jog aludaris negali būti niurzga. Kadangi WHITE Select aluje esminis elementas yra belgiškos mielės, pasiūliau idėją pasidalinti jomis su namų aludariais ir paimprovizuoti belgiško kvietinio alaus tema. Atsirado 20 namų aludarių, susidomėjusių šiuo eksperimetu, iš Panevėžio atkeliavo mielės ir nuotykis prasidėjo. Tai jau ne pirmas kartas, kai namų aludariai eksperimentuoja su pramonėje naudojamomis mielėmis (prieš tai buvo Švyturio kvietinio ir lagerio mielės).

Renginio dalyviai: west, Peckelis, Julius47, Jonė, Žalvarinis, Lrytas1, puaka, Ričardas, GiN, Vidma Alutis, Pofkė, Asta
Iš pradžių mintis buvo tokia: visi išverda alų, nusiunčiam Ričardui, jisai ištiria mūsų kūrinius savo laboratorijoje ir pateikia rezultatus. Paskui kilo mintis visiems susibėgti ir kartu paragauti, kas gavosi. Pradėjus planuoti susitikimą, viskas ėjosi „košės iš kirvio“ principu: gal reiktų užkandžių, gal paragaujam ir WHITE'o, gal padarom konkursėlį, gal pasikviečiam fotografą... Žodžiu, viskas pavirto į mini renginį Vilniaus bare „Dirty Duck“ su degustacija, geriausio alaus konkursu, žurnalistais ir fotografais. „Purvinajame ančiuke“ lankiausi pirmą kartą, visai nebloga vieta, tik muzika gal šiek tiek per garsiai grojo, bet čia pataisomas dalykas.

Vertinimo komisija dirba
Geriausią alų rinko Kalnapilio vyr. aludaris Ričardas, alaus ekspertas Vidma Alutis, namų aludarių atstovas Pofkė ir Kalnapilio technologė Asta.

Vidma pozuoja žurnalistams
Degustacija - uostymo fazė

Lygiagrečiai vyko nemažiau įdomus ir linksmas alaus ragavimas be jokių įsipareigojimų - tiesiog grynas malonumas :)

Degustacija - uostymo fazė įgauna piktnaudžiavimo pobūdį :)
Įdomu, kad prizines vietas laimėjo alūs, kurie daugmaž taikė į klasikinį belgišką kvietinį alų (witbier). Šio stiliaus pagrindiniai bruožai yra nesalyklinių kviečių naudojimas vietoje kvietinio salyklo ir prieskoniai - dažniausiai kalendra ir apelsinų žievelės. Ar komisija buvo tradiciškai nusiteikusi, ar eksperimentai buvo mažiau pavykę, bet klasika nugalėjo. Tiesa, gaila, kad ne visiems pavyko pristatyti savo alų konkursui: kai kam nesigavo norimas rezultatas, kai kuriems fermentacija dar tebesitęsia (jau 3 svaites!). Priėjome bendrą išvadą, kad šios mielės yra gana įnoringos ir ne taip lengva jas pažaboti.

Konkurso nugalėtojai (laimėtojai ir nuorodos į jų receptus surašyti po nuotraukomis):

3 vieta. Žalvarinis ir jo alus Kalnas
2 vieta. Lrytas1 ir jo alus Kalkvietys
Konkurso nugalėtojas gavo teisę išvirti vieną partiją savo alaus Kalnapilio nano-bravorėlyje (30 litrų), kuriame Ričardas eksperimentuoja virdamas naujas rūšis ar pasirinkdamas naujas medžiagas. Jis dabar labai suka galvą, ką čia išvirus :)

1 vieta. GiN ir jo alus Bergschlöschen WIT
Renginys išėjo jaukus ir be jokių oficialių perspaudimų. Tikėkimės, kad tai bus dar vienas kelio stulpelis tolimesnio bendravimo tarp namų aludarių ir, kaip sakė Žalvarinis, BIG brothers. Visi renginyje dalyvavę aludariai gavo po „savaitgalio rinkinuką“: dėžę WHITE'o ir taurių rinkinuką ir tai maloniai nustebino.

Nuotraukos: Gintaro Mačiulio

Apie šį renginį taip pat rašė:
west
Žalvarinis (Facebook, reikia prisijungti)
Lietuvos žinios

Apie „Dirty Duck“ rašė:

3 komentarai :

  1. West maike gera Kalnapilio degustacijoj :)))

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sveikinimai!!!. Labai patiko ta nuotrauka kur Peckelis uosto. Lyg amoniako gavęs :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Aha, West'o marškinėliai geri :) Beje, "Atviro alaus" marškinėliai, kuriais buvo pasipuošę namų aludariai, irgi West'o rankų darbas. Galima sakyti, kad dauguma buvo apsirengę West'o marškinėliais :D

    AtsakytiPanaikinti