Semo Adamso paslaptis

Viena is pirmųjų JAV craft alaus daryklų Boston Beer Company verda jau visame pasaulyje išgarsėjusiį alų Samuel Adams. O iš visų šio Lietuvos prekinio ženklo rūšių žinomiausia yra Samuel Adams Boston lager - daryklos vizitinė kortelė. Nors verdamos ir kitos įdomios bei madingos rūsys (žinoma, kaip be IPA), tačiau Bostono lageris yra ypatingas. Jis yra pilno skonio, bet lengvai geriamas, ne per daug įmantrus, todėl patinka ir nelabai nusimanantiems apie alų , ir alaus žinovams.

Kaip lageris šis alus yra gana tamsios spalvos (gal tiksliau būtų sakyti, kaip šviesusis lageris), vidutinio kūno , su labai malonia salykline baze, turi tokio specifinio saldumo (ne ne, nieko panašaus į "lietuviškaą karamelinį") ir subalansuotą apynių kartumą. Tai viena iš Samuelio paslapčių.

Kita paslaptis akivaizdi, bet sunkiai suprantama. Jei turite galimybę, būtinai paragaukite pilstomo semo (paprašius bare Boston lager, barmenė perklausė: "Sam?"). Antroji paslaptis ir klausimas yra, kaip jie sugeba padaryti tokias skirtingas šio alaus versijas iš statinės ir iš butelio. Kartais atrodo, kad tai kitas alus... Butelinis variantas turi kažkokį pramoninio alaus prieskonį, nebėra kūno ir specifinio saldumo. Beje ir gaminamas jis Niujorke.

Linkėjimai iš Čikagos!


Žymės: ,

0 comments :

Rašyti komentarą